Anasayfa | Adana Hakkında | Sanal Tur | Rezervasyon | İletişim 
Hakkımızda
Sanal Tur
Foto Galeri
Odalarımız
Restaurantımız
Toplantı Salonu
Rent a Car
Rezervasyon
Basın Odası
İletişim
Rezervasyon
 
 
SİGORTA ACENTALARI EĞİTİMİ
  SİGORTA ACENTALARI EĞİTİMİ OTELİMİZDEDİR... EĞİTİME KATILACAK MİSAFİRLERE ÖZEL FİYATLAR UYGULANACAKTIR İLGİLİ KİŞİ : PELİN SAVCI 0 555 982 83 42
  19.02.2013
Basket Takımlarımızıda Ağırlamanın Mutluluğunu Yaşadık
  Ülkemizin gurur kaynağı sporcularımızı otelimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşadık.
  09.03.2009
Hakan ALTUN ve Ufuk YILDIRIM' ı ağırladık
  Kısa zamanda ünlülerimizin gözdesi haline gelmekten gururluyuz.
  09.03.2009
Pakize SUDA' yı Ağırladık.
  Pakize SUDA' yı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
  11.03.2009
Bursa Sağlık Gücü Bayan Atletizm Takımı
  Bursa Sağlık Gücü Bayan Atletizm Takımını ağırlamanın mutluluğunu yaşadık.
  24.04.2009
Galatasaray Yıldız Bayan Basket Takımı
  Galatasaray Yıldız Bayan Basket Takımını ağırlamaktan mutluyuz.
  27.04.2009
Sizleri Bekliyoruz...
  Konfor ve huzurun tadını çıkartmanız için sizleri otelimize bekliyoruz. Adana 'nın merkezinde Kuruköprü semtinde benzersiz hizmet anlayışıyla açılan otelimiz Adana Şakirpaşa Hava Alanına 2 Km. Adana Merkez Otogarına 3 Km. uzaklıktadır.
  11.11.2008
 
 
Tüm Haberler
Alış Satış
Dolar
Euro
 
 
Adana Hakkında
Adana, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz Bölgesi'nin Doğu Akdeniz Bölümü'nde yer alan 14.030 km² yüz ölçümüne sahip bir ildir. Adana ili, yönetsel olarak 13 ilçe, 9 bucak ve 547 köyden oluşmaktadır. Adana ili ve il merkezi Türkiye'nin en önemli tarımsal üretim bölgelerinden olan Çukurova Deltası'nda yer alır ve esas olarak gelişimi ve ekonomisi tarımsal üretim ve tarıma dayalı endüstri yoğunlukludur. Adana kenti, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin oluşturduğu Çukurova Deltası'ndan kuzeydeki dağlara doğru hafif bir eğimle yükselen alüvyal dolgu taraçalardan biri üzerinde, denizden yaklaşık 40 km içeride (ve kuzeyde) kurulmuştur. Denizden yüksekliği il merkezinde 23 m'dir. Seyhan nehri, bu düzlükte bir kaç metre gömülmüş geniş bir yatak içinde kentin kuzeyinden güneyine akar. Irmakla kentin kurulduğu düzlük arasındaki düzey farkının azlığından doğan sel baskınları, Seyhan Barajı'nın yapımından sonra hemen hemen ortadan kalkmıştır. Adana kentinin çekirdeğini, sırtını doğuda Seyhan ırmağına dayamış olan Tepebağ yükseltisinin çevresindeki dairesel yerleşim oluşturur. 

Roma döneminden kalma Taş Köprü, burayı Seyhan'ın sol kıyısına bağlar. Uzun süre orta halli bir taşra kenti özelliğini koruyan, nüfusu 20-30 bini aşamayan Adana; 19. yy'ın ikinci yarısında gelişmeye başladı. Bu gelişme özellikle 1950'den sonra hızlanarak Adana'ya bugünkü büyük kent özelliğini kazandırdı. 1886'da, kent, demir yoluyla Mersin Limanı'na bağlandı. Hicaz demir yolu Birinci Dünya Savaşı yıllarında Torosları aşarak Adana'ya ulaştı. Bu gelişmeler sonucu kent, özellikle 1950'den sonra eski çekirdeğin çevresinde daha çok Kuzey-Batı'daki istasyona ve batıya doğru olmak üzere hızla yayıldı, çekirdek bölümde kimi düzenlemeler yapıldı. Planlı yeni mahalleler kuruldu, geniş caddeler ve parklar açıldı. Bu gelişmeler sırasında büyüme Seyhan'ın sol yakasına taştı. Türkiye'deki kentleşme sürecinin en hızlı olduğu yerleşmelerden biri olan Adana, Akdeniz Bölgesi'nin ticaret, sanayi ve sermaye piyasası bakımlarından en önemli merkezidir. Gelişmiş bir yol şebekesinin kavşak noktası olan Adana'da, havaalanı, çeşitli düzeyde eğitim kurumları, Çukurova Üniversitesi ve Devlet Güzel Sanatlar Galerisi vardır. 

Oldukça zengin tarihi yapıtları, görülemeye değer doğa zenginlikleri bulunmaktadır. Adana' ya gelipde Adana Kebabının tadına bakmadan ve şalgam suyu içmeden gitmek olmaz. İklim yapısı gibi ılıman ve sıcak insanlarıyla günden düne gelişmeye devam eden kent akdeniz gölgesinin göz bebeği olmaya devam etmektedir.

 
Anasayfa | Adana Hakkında | Sanal Tur | Rezarvasyon | İletişim 
 Uygulama DEBİSOFT.net